2014-04-23

Wypełnienia drzwi w ofercie Aluprof

W ofercie Aluprof pojawiły się wypełnienia do drzwi panelowych opartych na systemie Aluprof MB-86. Obecnie klienci mogą wybierać spośród 20 nowoczesnych wzorów. Każdy z nich dostępny jest w pełnej kolorystyce RAL i barw drewnopodobnych.

Wszystkie wypełnienia dostępne są w obecnie najbardziej zawansowanym technologicznie systemie z oferty Aluprof - MB-86. Konstrukcja ta, oparta na termoizolowanych kształtownikach aluminiowych zapewnia wysokie parametry izolacyjne – wartość współczynnika przenikania ciepła UD wynosi nawet 0,61 W/m2K. Innowacyjny system MB-86 dostępny jest w 4 wariantach ST, SI, SI+ oraz Aero z wypełnieniem z aerożelu. Producent zadbał także o znaczną szczelność drzwi, co było możliwe dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu uszczelek. Drzwi MB-86 charakteryzują się 3 klasą przepuszczalności powietrza, oraz klasami 6A i C5/B5 jeśli chodzi o wodoszczelność i odporność na obciążenia wiatrem.

Drzwi panelowe są propozycją dla najbardziej wymagających użytkowników. Ze względu na nowoczesne rozwiązania techniczne i wzornictwo mogą być nie tylko funkcjonalnym i trwałym wejściem do domu, ale także jego wizytówką i ozdobą. Udostępniliśmy naszym klientom 20 wzorów odpowiadających najnowszym trendom we wzornictwie, które spełniają jednocześnie wysokie parametry techniczne. Pozwala to na obniżenie kosztów eksploatacji domów i mieszkań, bez rezygnacji z ich wyjątkowego wyglądu – mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu Aluprof S.A.

Producent oferuje trzy rodzaje wypełnień. Dostępne są drzwi Basic z wypełnieniem wsadowym, Classic z wypełnieniem jednostronnie zlicowanym oraz Exclusive, w którym wypełnienie jest zlicowane dwustronnie. Dwa pierwsze zostały wyposażone są w panel o grubości 44 mm i charakteryzują się współczynnikiem UD na poziomie 0,9 W/m²K. W drzwiach z wypełnieniem dwustronnie zlicowanym montowany jest panel o grubości aż 77 mm, dzięki czemu współczynnik przenikania ciepła wynosi tu UD = 0,61W/m²K. We wszystkich wypełnieniach z przeszkleniami stosowane jest szkło trzykomorowe o parametrze Ug = 0,7 W/m²K.

Klienci mają do wyboru 20 eleganckich wypełnień z różnorodnymi szkleniami i aplikacjami. Dzięki temu mogą oni dopasować drzwi idealnie do charakteru własnego domu. Wszystkie panele pokryte są odpornymi na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych farbami. Okleina drewnopodobna natomiast nanoszona jest technologią Decoral, pozwalającą na dokładne odwzorowanie rysunku słojów drewna. Aluprof oferuje także szeroką paletę pochwytów ze stali nierdzewnej. Drzwi Aluprof dostępne są w rozmiarach nawet do 1 400 mm x 2 600 mm (szerokość x wysokość). Takie wymiary są osiągalne dzięki znacznej sztywności i wysokiej wytrzymałości profili aluminiowych.

Drzwi panelowe Aluprof charakteryzują się zarówno eleganckim wyglądem jak i wysokimi parametrami technicznymi, a biorąc pod uwagę także dostępne gabaryty konstrukcji i możliwość stosowania drzwi w większej zabudowie witrynowej dają one dużą swobodę w aranżacji wejścia do budynku. To idealna propozycja dla osób, dla których dom znaczy o wiele więcej, niż tylko miejsce do mieszkania.

Więcej informacji dostępnych jest na www.dom.aluprof.com