Akademia Techniczno-Humanistyczna

Aluprof partnerem specjalności dla studentów budownictwa – konstrukcje aluminiowo szklane
Akademia Techniczno-Humanistyczna

Decyzją Rady Senatu Akademii Techniczno-Humanistycznej w 2018 roku ruszyła nowa specjalność „Konstrukcje aluminiowo-szklane”. Jest to wspólny projekt uczelni z Bielska-Białej i marki Aluprof. To pierwsza specjalność o takiej tematyce na polskiej uczelni wyższej.


Dzięki niepodważalnym zaletom – lekkości i wytrzymałości – aluminium stosowane jest w konstrukcjach budynków na całym świecie. Systemy aluminiowe zyskują coraz większą popularność zwłaszcza w nowoczesnych, energooszczędnych czy pasywnych inwestycjach. To m.in. z tych powodów zadecydowano o stworzeniu specjalności „Konstrukcje aluminiowe w budownictwie” dla studentów Budownictwa na Akademii Techniczno-Humanistycznej.


Partnerem i współorganizatorem projektu jest Aluprof. Doświadczeni specjaliści pracujący w Aluprof podzielą się ze studentami zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktycznymi wskazówkami prosto z rynku. Firma złożyła deklarację zatrudnienia absolwentów nowej specjalności, będą też prowadzone wspólne prace dyplomowe, praktyki studenckie i wizyty studyjne. Na potrzeby studentów udostępnione zostanie także laboratorium Aluprof.


Pierwsze zajęcia rozpoczęły się wraz z początkiem roku akademickiego 2018/2019. Wśród poruszanych zagadnień znalazły się m.in.: konstrukcje aluminiowo-szklane, statyka, termika i akustyka konstrukcji aluminiowo-szklanych, metody obliczeniowe czy systemy aluminiowe w przyszłości i budynki inteligentne. Specjalność została uruchomiona ze wsparciem środków z Unii Europejskiej.


Więcej informacji na temat specjalizacji i naboru na studia dostępne na stronie:
http://www.budownictwo.ath.bielsko.pl

Konstrukcje aluminiowo-szklane

W ramach promocji specjalizacji „Konstrukcje aluminiowo-szklane” na wydziale Budownictwo istnieje możliwość zgłoszenia szkoły do udziału w „Dniu otwarty Aluprof i ATH” w siedzibie w Aluprof SA w Bielsku-Białej, który ma za zadanie przybliżyć potencjalnym przyszłym studentom specjalizacji „Konstrukcje aluminiowo-szklane”, jakie możliwości kariery mogą osiągnąć po skończeniu danej specjalizacji. Doświadczeni specjaliści pracujący w Aluprof podzielą się ze słuchaczami zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktycznymi wskazówkami prosto z rynku. Firma Aluprof uruchamiając specjalizacje wspólnie z ATH złożyła deklarację zatrudnienia absolwentów nowej specjalności. Dodatkowo będą też prowadzone wspólne prace dyplomowe, praktyki studenckie i wizyty studyjne. Na potrzeby studentów udostępnione zostanie także laboratorium firmy Aluprof. Firma Aluprof SA pokrywa wszystkie koszty związane z dojazdem do siedziby firmy Aluprof SA oraz kosztami poczęstunku dla uczestników.