Konkurs architektoniczny 2019„DOMY JUTRA”
Konkurs architektoniczny 2019 „DOMY JUTRA” skierowany jest do:
- a. studentów II roku, z przedmiotu: Projektowanie architektoniczno- urbanistyczne jednorodzinnych zespołów mieszkaniowych, prowadzący przedmiot: dr hab. inż. arch. Patrycja Haupt, sem. 4 rok akademicki 2018/2019
- b. studentów II roku, z przedmiotu: Projektowanie architektoniczno- urbanistyczne jednorodzinnych zespołów mieszkaniowych , prowadzący przedmiot : dr hab. inż. arch. Krystyna Paprzyca prof. PK, sem. 4 rok akademicki 2018/2019 których projekt zawiera wszelkie rozwiązania okienno-drzwiowe, fasadowe, roletowe na systemach Aluprof i którego projekt spełnia warunki Regulaminu.
Konkurs architektoniczny 2019 „Projekt galerii w oparciu o założenia projektowania zrównoważonego”
Konkurs architektoniczny 2019 „Projekt galerii w oparciu o założenia projektowania zrównoważonego” skierowany jest do studentów I roku, z przedmiotu : Projektowanie wstępne architektoniczno- urbanistyczne prowadzący przedmiot : dr hab. inż. arch. Justyna Kobylarczyk prof. PK, sem. 2 rok akademicki 2018/2019, których projekt zawiera wszelkie rozwiązania okienno-drzwiowe, fasadowe, roletowe na systemach Aluprof i którego projekt spełnia warunki Regulaminu.
Projekt „Zaprojektowany na sukces zawodowy – kompetencje zamawiane dla Architektów” Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego nr umowy UDA-POWR.03.01.00-00-K258/15.
Projekt „Zaprojektowany na sukces zawodowy – kompetencje zamawiane dla Architektów” Firma Aluprof SA zrealizowała projekt „Zaprojektowany na sukces zawodowy – kompetencje zamawiane dla Architektów” we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskie w latach (XX – do uzupełnienia). Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego nr umowy UDA-POWR.03.01.00-00-K258/15.
Inicjatywa polegała na przeprowadzaniu wizyt studyjnych w siedzibie firmy Aluprof w Bielsku-Białej. Uczestnikami byli studenci Wydziału Architektury, którzy w ramach przedsięwzięcia mieli okazję uczestniczyć w prezentacjach technicznych dotyczących innowacyjnych systemów aluminiowych marki Aluprof. Na zajęciach z ekspertami marki omawiane były m.in. kwestie projektowe ścian osłonowych aluminiowo-szklanych, systemów okiennych i drzwiowych. Studenci poznawali także zaplecze techniczne jednej z czołowych polskich firm, której dorobek technologiczny w postaci zaawansowanych produktów i rozwiązań doceniany jest przez inwestorów oraz architektów na całym świecie. Dodatkowym elementem programu partnerskiego były prezentacje terenowe, m.in. w Krakowie i w Katowicach, gdzie uczestnicy mieli okazję poznać obiekty, w których zastosowano systemy aluminiowe Aluprof, m.in. budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Muzeum Śląskie w Katowicach oraz nowy terminal lotniska Kraków Airport im. Jana Pawła II. Są to wyjątkowe przykłady współczesnej architektury, w której wykorzystano rozwiązania aluminiowo-szklane – będące nieodłącznym elementem większości współczesnych projektów architektonicznych.
Warto podkreślić, że uczestnicy wizyt studyjnych wykazywali bardzo duże zainteresowanie zajęciami, które były dla nich okazją do poznania praktycznej strony studiowanych na co dzień zagadnień. Brali oni udział w licznych dyskusjach z inżynierami Aluprof, zadając wiele pytań dotyczących aspektów projektowych oraz szczegółów wykonawczych konstrukcji. Efektem programu „Zaprojektowany na sukces zawodowy – kompetencje zamawiane dla Architektów” było również przekazanie przez specjalistów Aluprof wniosków z przeprowadzonych wizyt studyjnych w postaci rekomendacji do programu kształcenia dla Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Dzięki temu obie strony tej współpracy zyskały cenne doświadczenie i pomoc w wyznaczaniu kierunków dalszego rozwoju.
Współpraca z Politechniką Krakowską była impulsem dla firmy Aluprof do jeszcze większego zaangażowania w proces kształcenia przyszłej kadry specjalistów z zakresu architektury i budownictwa. Jednym z efektów jest powołanie specjalności „Konstrukcje aluminiowe w budownictwie” na Akademii Techniczno-Humanistycznej.
Takie inicjatywy mają ogromne znaczenie dla Aluprof i są na stałe wpisane w strategię działalności spółki, co podkreśla Bożena Ryszka, Dyrektor Marketingu i PR w Aluprof: Współpraca z uczelniami wyższymi i zaangażowanie w rozwój nauki od wielu lat jest dla firmy Aluprof czymś naturalnym. Jako lider w branży systemów aluminiowych chcemy dzielić się wiedzą, wyznaczać nowe kierunki rozwoju, współtworzyć wartościowe projekty naukowe, a także mieć czynny udział w kształceniu przyszłych specjalistów. Jesteśmy przekonani, że szeroka wiedza nt. konstrukcji aluminiowych jest dziś niezbędnym, a zarazem bardzo przydatnym elementem wykształcenia w zakresie budownictwa oraz architektury.
Więcej informacji na temat zrealizowanego projektu na stronie Politechniki Krakowskiej:
http://arch.pk.edu.pl/projekt-power/projekt-i/sprawozdania-z-dzialan/
Konkurs architektoniczny 2017„DOM NA WODZIE”
W ramach porozumienia pomiędzy firmą Aluprof a Politechnika Krakowską został przeprowadzony w roku akademickim 2016/2017 konkurs „Dom na wodzie” Konkurs skierowany był do studentów II roku, z przedmiotu: „Projektowanie architektoniczno- urbanistyczne jednorodzinnych zespołów mieszkaniowych” , prowadzący przedmiot : dr hab. inż. arch. Krystyna Paprzyca , sem. 4 rok akademicki 2016/2017 w ramach prowadzonych zajęć projektowych. Firma Aluprof przyznała 4 wyróżnienia za projekty domów dla: Barbara Mąka, Magdalena Mazurkiewicz, Monika Fronczak, Dorota Matula. Finałowa trójka prezentowała się następująco:
Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy nagrody ufundowane przez firmę Aluprof SA.