2012-06-18

Właściwości rolet w okresie zimowym

Zimową porą zwracamy większą uwagę na utrzymanie w domu ciepła, mocno przy tym nadwyrężając domowy budżet. Ekonomicznym, a zarazem komfortowym rozwiązaniem jest założenie rolet zewnętrznych.

W zimie szczególnie odczuwalny jest problem przewiewów w budynku. Obok nieszczelności drzwi, dachu czy ścian to przede wszystkim okna odpowiadają za niekontrolowaną utratę ciepła – nawet do 25%. Dlatego, aby uniknąć zbyt wysokich rachunków za ogrzewanie i zapewnić mieszkaniu należyte ciepło, warto zainwestować w termoizolacyjne okna. Dodatkową ochronę zapewnią również rolety okienne, montowane na zewnątrz budynku. Przestrzeń powstała pomiędzy oknem, a opuszczoną roletą stworzy izolację cieplną.

Rolety zewnętrzne to praktyczny system, który znajduje zastosowanie na kilku płaszczyznach. W niesprzyjających warunkach atmosferycznych stanowi barierę, która skutecznie chroni okna przed deszczem, śniegiem czy wiatrem. Z kolei latem doskonale zabezpiecza przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń oraz ich przegrzewaniem. Są także dźwiękoszczelne, a także znakomicie tłumią hałas. Jednak najważniejszą zaletą rolet jest termoizolacyjność, osiągnięta poprzez odpowiednią konstrukcję ich profili.

Zwijane żaluzje są trwałe i odporne na ścieranie ze względu na materiały, z których są zrobione. - Najlepiej sprawdzają się rolety wykonane z wysokogatunkowej blachy aluminiowej – mówi Zdzisław Morzyński, Dyrektor Sprzedaży Systemów Roletowych Aluprof. - Specjalne konstrukcje, jak np. system adaptacyjny SKP marki ALUPROF, są stworzone z myślą o obniżeniu kosztów ogrzewania zimą. Wysoką izolacyjność termiczną zapewnia wypełnienie z pianki poliuretanowej, umiejscowione pomiędzy profilami rolety – wyjaśnia ekspert Aluprof.

Rolety zwijane są do skrzynki aluminiowej, umieszczonej na ścianie lub w ościeży. Obydwa elementy - żaluzje, jak i skrzynka stanowią funkcjonalny i estetyczny element budynku. Dostępne są w różnych barwach, dzięki czemu dowolnie można dopasować je do koloru okien i fasady. Rolety steruje się ręcznie lub poprzez napęd elektryczny, połączony z systemem sterującym. Niewątpliwym atutem jest też ochrona antywłamaniowa dla domu, a także zabezpieczenie przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Wszystko to składa się na pełen komfort mieszkańców.

aluprof